Przekazaliśmy
ponad 4 mln zł
w ramach walki z koronawirusem i jego skutkami

Jak grać w Ekstra Pensję?

W Ekstra Pensji wygraj 5000 zł miesięcznie przez 20 lat, a w Ekstra Premii 100 000 zł od razu!

Jak grać w Ekstra Pensję?

Poproś sprzedawcę o Ekstra Pensję, zagraj na gry.lotto.pl lub w aplikacji mobilnej LOTTO

Pojedynczy zakład kosztuje 5 zł. Grasz o 5000 zł miesięcznie przez 20 lat. Dopłacając złotówkę do zakładu, grasz w Ekstra Premii o 100 000 zł wypłacane od razu.
Dowiedz się, jak zagrać w Ekstra Pensję przez Internet.

Zdecyduj, czy grasz z Ekstra Premią o dodatkowe 100 000 zł

Aby zwiększyć szanse na wygraną, zagraj w Ekstra Pensję z Ekstra Premią. W punkcie sprzedaży zgłoś to sprzedawcy lub zaznacz pole na blankiecie. Wybierz opcję gry z Ekstra Premią, grając na lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej. Liczby z Twojego zakładu Ekstra Pensji wezmą udział w dodatkowym losowaniu, w którym grasz o 100 000 zł wypłacane od razu. Dodatkowa szansa kosztuje tylko złotówkę!

Wybierz 5 liczb z 35 i 1 liczbę z 4

Wybrane liczby skreśl samodzielnie na blankiecie lub zagraj na chybił trafił. Na lotto.pl i w aplikacji mobilnej możesz typować własne liczby, grać na chybił trafił, a dodatkowo wykorzystać swoje ulubione i ostatnio zagrane kupony.

Grając blankietem w punkcie sprzedaży, możesz skreślić 5 z 35 liczb oraz nawet wszystkie 4 liczby z 4. Taki sposób gry zwiększa szansę na główną wygraną. Skreślone w ten sposób liczby utworzą 4 zakłady. Grając z Ekstra Premią, uzyskujesz 8 zakładów – 4 Ekstra Pensji i 4 Ekstra Premii z tym samym zestawem 5 liczb z 35, ale różnymi liczbami z puli czterech. Wystarczy, że trafisz 5 z 35 liczb, a główna wygrana oraz 3 x wygrana II stopnia są Twoje!

Zdecyduj, o jaką pensję i premię chcesz zagrać

Grając blankietem w punkcie sprzedaży, możesz skreślić 5 z 35 liczb oraz nawet wszystkie 4 liczby z 4. Taki sposób gry zwiększa szansę na główną wygraną. Skreślone w ten sposób liczby utworzą 4 zakłady. Grając z Ekstra Premią, uzyskujesz 8 zakładów – 4 Ekstra Pensji i 4 Ekstra Premii z tym samym zestawem 5 liczb z 35, ale różnymi liczbami z puli czterech. Wystarczy, że trafisz 5 z 35 liczb, a główna wygrana oraz 3 x wygrana II stopnia są Twoje!

Zagraj z Super Szansą, by wygrać 2 miliony

Kupując Ekstra Pensję w punkcie sprzedaży, poproś o Super Szansę, a weźmiesz udział w grze o dodatkowe 2 miliony! Jeżeli grasz blankietem, zaznacz odpowiednie pole. Zakład Super Szansy to 2 zł.

Graj na wiele losowań lub subskrybuj kupon

Możesz zagrać na 8 kolejnych losowań, a grając przez Internet możesz wybrać opcję subskrypcji, dzięki czemu Twój kupon weźmie udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu zakończenia subskrypcji. Dzięki temu nie ominiesz swojego szczęśliwego dnia!

Zachowaj kupon

Kupon z Twoimi zakładami jest jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej. Pamiętaj, aby go zachować. W przypadku gry przez Internet, dowodem udziału w grze jest zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Ciesz się wygraną

Losowania Ekstra Pensji i Ekstra Premii odbywają się codziennie o godz. 21.40 i są transmitowane w TVP Info i na www.lotto.pl. Po losowaniach sprawdź, ile liczb udało Ci się trafić i jak wysoka jest Twoja wygrana! Wyniki sprawdzisz na www.lotto.pl, w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO. Jeśli grasz przez Internet, otrzymasz powiadomienie o wygranej, a informacja o niej zapisze się w historii transakcji na Twoim Koncie Gracza.

Daj swoim liczbom kolejną szansę!

Zagraj ponownie tym samym kuponem w punkcie LOTTO. Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny jak poprzedni: z tą samą grą, liczbą zakładów, typowanymi liczbami oraz liczbą losowań. Opcja "Zagraj ponownie" działa dla kuponów nie starszych niż 90 dni. Grając na lotto.pl lub w aplikacji LOTTO, możesz ponownie wykorzystać ostatnio zagrane kupony, która zapisują się na Twoim Koncie Gracza.
Ile można wygrać?
Wygrywasz już przy trafieniu 2 z 35 liczb, a trafiając 5 z 35 i 1 z 4 wygrywasz główną wygraną - Ekstra Pensję w wysokości 5000 złotych miesięcznie przez 20 lat, a w Ekstra Premii 100 000 zł wypłacane od razu! Zwiększając stawkę, możesz wygrać nawet 50 000 zł miesięcznie przez 20 lat w Ekstra Pensji, a w Ekstra Premii 1 000 000 zł! Im wyższa stawka, tym wyższe wygrane w każdym stopniu.
Prawdopodobieństwo wygranej w Ekstra Pensji w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
Kiedy odbywają się losowania?
Losowania Ekstra Pensji i Ekstra Premii odbywają się codziennie o godzinie 21.40 i są transmitowane na żywo w Studiu LOTTO na antenie TVP Info i na stronie www.lotto.pl Od 18 czerwca 2020 r. losowania gier LOTTO będą odbywać się w Studio LOTTO na antenie TVP3 i na stronie www.lotto.pl o godzinie 21:50. Pobierz kalendarz losowań
Jak odebrać wygraną?
Wygrane poniżej 2280 zł z kuponów wydrukowanych przez terminal odbierzesz w punktach LOTTO. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbierzesz wygrane każdej wysokości. Wygraną odbierzesz za okazaniem kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze w punktach sprzedaży LOTTO. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Jeśli grasz przez Internet, zawsze kiedy wygrywasz, otrzymujesz powiadomienie, a informacje o wygranej zapisują się w historii transakcji na Twoim koncie gracza. Każda wygrana niższa niż 2280 zł jest automatycznie przypisywana do Twojego konta gracza. Możesz wypłacić ją na swój rachunek bankowy lub przeznaczyć na dalszą grę. Po wygrane w wysokości równej i wyższej niż 2280 zł z zakładów zawartych przez Internet również należy zgłosić się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego i okazać dowód osobisty. Wygrana wypłacona zostanie na Twój rachunek bankowy.
Adresy Oddziałów Totalizatora Sportowego znajdziesz tu.
FAQ
 1. Kiedy odbywają się losowania Ekstra Pensji? Codziennie o 21:40.
 2. Gdzie mogę zagrać w Ekstra Pensję? W Ekstra Pensję zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie gry.lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.
 3. Kiedy mogę zagrać? Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz krótkich przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W godzinach od 21.30 do 21.50 następuje przerwa w sprzedaży zakładów.
 4. Jak grać w Lotto w punktach sprzedaży? Wybierasz 5 z 35 liczb oraz 1 z 4 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, lub zagrać na chybił trafił.
 5. Jak grać w Ekstra Pensję przez Internet? Zarejestruj się na stronie gry.lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 5 z 35 liczb oraz 1 z 4 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.
 6. Gdzie sprawdzę wyniki losowania? Wyniki losowania możesz sprawdzić oglądając Studio LOTTO na antenie TVP Info oraz na www.lotto.pl. Wyniki sprawdzisz także w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO.
 7. Czy mogę zagrać o pensję wyższą niż 5000 złotych miesięcznie przez 20 lat? Tak. Ty decydujesz, o jaką pensję chcesz grać. Zwiększając stawkę w grze, możesz zagrać o 10 000 zł, 15 000 zł, 20 000 zł, 25 000 zł, a nawet 50 000 zł miesięcznie przez 20 lat, a w Ekstra Premii o 200 000 zł, 300 000 zł, 400 000 zł, 500 000 zł lub 1 000 000 zł wypłacane jednorazowo.
 8. Czy główna wygrana w Ekstra Pensji podlega dziedziczeniu? Tak, jest to świadczenie podlegające dziedziczeniu.
 9. Czy po odbiór głównej wygranej w Ekstra Pensji muszę zgłaszać się osobiście? Tylko przy pierwszej wypłacie, wraz z kuponem. Kolejne wypłaty dokonywane są przelewem na konto. Również w przypadku gry przez Internet, po odbiór wygranej musisz zgłosić się osobiście w Oddziale Totalizatora Sportowego.
 10. Ile kosztuje gra? Jeden zakład Ekstra Pensji kosztuje 5 zł. Zakład Ekstra Pensji z Ekstra Premią kosztuje 6 zł. Grając o wyższą pensję oraz premię, zwiększasz stawkę, a opłata za zakład rośnie odpowiednio do stawki.
 11. Jak zagrać w Ekstra Pensję z Ekstra Premią? W punktach sprzedaży należy poprosić sprzedawcę o grę z Ekstra Premią. Grając za pomocą blankietu, należy zaznaczyć odpowiednie pole. W przypadku gry przez Internet, należy zaznaczyć opcję gry z Ekstra Premią podczas zawierania zakładów. Gra z Ekstra Premią kosztuje dodatkową złotówkę do zakładu Ekstra Pensji.
 12. Czy grając w Ekstra Pensję mogę zagrać w Super Szansę? Tak, grając w naziemnym punkcie sprzedaży. Numer Super Szansy obecny na każdym kuponie Ekstra Pensji możesz aktywować zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie lub informując sprzedawcę w momencie zakupu. Więcej informacji o Super Szansie znajdziesz tu.
 13. Czy grając w Ekstra Pensję z Ekstra Premią mogę zagrać w Super Szansę? Tak. Grając w Ekstra Pensję z Ekstra Premią w punkcie sprzedaży, możesz zagrać w Super Szansę. Wykorzystasz tym samym obie szanse na dodatkowe wygrane!
 14. Czy na blankiecie mogę zaznaczyć 5 liczb z 35 oraz wszystkie 4 liczby z 4 (zamiast 1 z 4)? Tak. Taki sposób gry zwiększa szansę na główną wygraną. Grając z Ekstra Premią, uzyskujesz 8 zakładów – 4 Ekstra Pensji i 4 Ekstra Premii z tym samym zestawem 5 liczb z 35, ale różnymi liczbami z puli czterech. Wystarczy, że trafisz 5 liczb z 35, a w Ekstra Pensji 5000 złotych miesięcznie przez 20 lat oraz dodatkowe 75 000 zł jest Twoje! W Ekstra Premii odbierzesz 100 000 zł oraz dodatkowe 7 500 zł. Ponieważ skreślone w ten sposób liczby utworzą cztery zakłady Ekstra Pensji z Ekstra Premią, opłata za zakład wzrośnie czterokrotnie. Zwiększ stawkę, a Twoje wygrane wzrosną.
 15. Kiedy odbywa się losowanie Ekstra Premii? Losowanie Ekstra Premii odbywa się codziennie bezpośrednio po losowaniu Ekstra Pensji.
 16. Czy mogę zagrać w Ekstra Premię bez gry w Ekstra Pensję? Ekstra Premia to dodatek do Ekstra Pensji, można zatem zagrać w Ekstra Premię wyłącznie grając w Ekstra Pensję.
 17. Czy w Ekstra Premii mogę wytypować inne liczby niż w zakładzie Ekstra Pensji? W zakładzie Ekstra Premii znajdują się takie same liczby, jak w zakładzie Ekstra Pensji, do którego dokupiona została opcja Ekstra Premia. Ekstra Premia jest dodatkową szansą dla liczb z zakładu Ekstra Pensji.
 18. Czy w jednym losowaniu można wygrać i w Ekstra Pensję i w Ekstra Premię? Tak. Jeżeli w losowaniu Ekstra Pensji i w losowaniu Ekstra Premii część liczb się powtórzy, taka sytuacja jest możliwa. Na przykład, jeżeli wytypujemy liczby 1, 2, 3, 4, 5 oraz 3 i takie padną w losowaniu Ekstra Pensji, zaś w losowaniu Ekstra Premii padną liczby 2, 3, 4, 5, 12 oraz 4, trafiamy główną wygraną w Ekstra Pensji i 25 zł w Ekstra Premii. Zostaną nam wypłacone obie wygrane.
 19. Czy mogę zagrać w Ekstra Premię na części z zawieranych przeze mnie zakładów? Ekstra Premia dotyczy wszystkich zakładów na kuponie. Grając na chybił trafił należy poinformować sprzedawcę, ile zakładów z Ekstra Premią chcemy zawrzeć, a ile bez niej. Otrzymamy wtedy jeden kupon z określoną liczbą zakładów z Ekstra Premią, drugi z zakładami bez Ekstra Premii. W przypadku gry za pomocą blankietu, jeżeli zawieramy na jednym blankiecie 8 zakładów Ekstra Pensji i zaznaczymy opcję Ekstra Premia, wszystkie 8 zakładów będzie z Ekstra Premią. Koszt takiego kuponu wyniesie 40 złote za Ekstra Pensję (8 x 5 zł) oraz 8 złotych za Ekstra Premię (8 x 1 zł), łącznie 48 złotych. Oczywiście możemy podzielić nasze zakłady wypełniając dwa blankiety, np. z czterema zakładami z Ekstra Premią na jednym blankiecie i czterema zakładami bez Ekstra Premii na drugim. To samo w przypadku gry przez Internet - jeśli gramy z Ekstra Premią, dotyczy ona wszystkich zakładów na kuponie.
 20. Czy w losowaniu Ekstra Premii mogą paść liczby z losowania Ekstra Pensji? Tak. Ekstra Pensja i Ekstra Premia losowane są w dwóch osobnych maszynach losujących. Wynik losowania jednej gry nie ma wpływu na wynik losowania drugiej.
 21. Czy główna wygrana w Ekstra Pensji jest opodatkowana? Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wygranej w wysokości 10%. Dotyczy to wszystkich wygranych w Ekstra Pensji i Ekstra Premii. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.
 22. Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w Ekstra Pensji i Ekstra Premii? Prawdopodobieństwo głównej wygranej w obu grach to 1:1 298 528, a wygranej dowolnego stopnia to 1:7,20.
Regulamin

Sprawdź wyniki gier LOTTO pod numerem 801 450 450

Biuro Obsługi Klienta 459 59 99 95

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Zakłady w punktach LOTTO i na lotto.pl

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO oraz na stronie lotto.pl.


Dołącz do nas na