Jak grać w Keno?

Co 4 minuty szansa na wygraną! Masz wolną chwilę? Może to właśnie najszczęśliwsza chwila w Twoim życiu.

Jak grać w Keno?

Poproś sprzedawcę o Keno, zagraj na gry.lotto.pl lub w aplikacji mobilnej LOTTO

Co 4 minuty możesz wygrać nawet 2 000 000 zł. Zakład z pojedynczą stawką kosztuje tylko 2 zł.

Zdecyduj, ile liczb typujesz w zakładach (od 1 do 10)

W zakładzie możesz wybrać od 1 do 10 liczb ze zbioru od 1 do 70. Losowanych jest 20 z 70 liczb. Od tego, ile liczb wybierzesz, zależą szanse na wygraną i jej wysokość. Im więcej typowanych liczb, tym wyższa wygrana. Wybrane liczby skreśl samodzielnie na blankiecie lub zagraj na chybił trafił. Na lotto.pl i w aplikacji mobilnej możesz typować własne liczby, grać na chybił trafił, a dodatkowo wykorzystać swoje ulubione i ostatnio zagrane kupony.

Wybierz stawkę

Możesz grać za stawkę podstawową lub jej wielokrotność (od x2 do x10). Wyższa stawka to odpowiednio wyższa wygrana. Opłata za zakład rośnie wraz ze stawką. Na przykład, grając za 2 zł i typując 10 liczb, możesz wygrać 200 000 zł. Zwiększając stawkę x10, grasz o 2 000 000 zł.

Graj na wiele losowań

Codziennie odbywa się 261 losowań Keno. Każde 4 minuty to szansa na wygraną, dlatego warto zagrać na wiele losowań, aby pozostać w grze na dłużej. Możesz zagrać nawet na 50 kolejnych losowań. Pobierz kalendarz losowań

Zachowaj kupon wydrukowany przez terminal

Kupon z Twoimi zakładami jest jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej. Pamiętaj, aby go zachować. W przypadku gry przez Internet, dowodem udziału w grze jest zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego konta gracza.

Oglądaj losowania i ciesz się wygraną

Losowania Keno możesz oglądać na monitorach w punktach LOTTO. Wyniki losowań sprawdzisz także na www.lotto.pl. Jeśli grasz przez Internet, otrzymasz powiadomienie o wygranej, a informacja o niej zapisze się w historii transakcji na Twoim koncie gracza.

Daj swoim liczbom kolejną szansę!

Zagraj ponownie tym samym kuponem w punkcie LOTTO. Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny jak poprzedni: z tą samą grą, liczbą zakładów, typowanymi liczbami, stawką oraz liczbą losowań. Opcja "Zagraj ponownie" działa dla kuponów drukowanych z terminala nie starszych niż 90 dni. Grając na lotto.pl lub w aplikacji LOTTO, możesz ponownie wykorzystać ostatnio zagrane kupony, która zapisują się na Twoim koncie gracza.
Ile można wygrać?
W Keno wysokość wygranych zależy od tego, ile liczb typujesz i z jaką grasz stawką. Wysokość wygranej odczytasz z tabeli. Jeśli grasz z wyższą stawką, wygraną z tabeli mnożysz przez wysokość stawki.
Keno to jedyna gra liczbowa w ofercie LOTTO, w której wygrywasz, nawet jeżeli nie trafisz żadnej z 10, 9 lub 8 typowanych przez Ciebie liczb!
Opłata za kupon
Wybierz stawkę, liczbę zakładów na kuponie oraz liczbę losowań, w której chcesz wziąć udział, by dowiedzieć się, ile wyniesie opłata za Twój kupon Keno.
Stawka
x1 x2 x3 x4 x5 x6 x7 x8 x9 x10

Liczba zakładów
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Liczba losowań
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 15 20 25 30 35 40 45 50
Cena kuponu: 2 zł
Kiedy odbywają się losowania?
Losowania Keno odbywają się codziennie, co 4 minuty w godzinach od 6:34 do 23:54. Pobierz kalendarz losowań
Jak odebrać wygraną?
Wygrane wypłacane są począwszy od dnia losowania oraz przez 30 od dnia następującego po dniu losowania z zastrzeżeniem wygranych za trafienie 10 z 10, 9 z 9, 8 z 8, typowanych liczb, które wypłacane są przez 30 dni począwszy od dnia następującego po dniu losowania.
Wygrane poniżej 2280 zł z kuponów wydrukowanych przez terminal odbierzesz w punktach LOTTO. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbierzesz wygrane każdej wysokości. Wygraną odbierzesz za okazaniem kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze w punktach sprzedaży LOTTO. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Jeśli grasz przez Internet, zawsze kiedy wygrywasz, otrzymujesz powiadomienie, a informacje o wygranej zapisują się w historii transakcji na Twoim koncie gracza. Każda wygrana niższa niż 2280 zł jest automatycznie przypisywana do Twojego konta gracza. Możesz wypłacić ją na swój rachunek bankowy lub przeznaczyć na dalszą grę. Po wygrane w wysokości równej i wyższej niż 2280 zł z zakładów zawartych przez Internet również należy zgłosić się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego w okresie do 30 dni liczonym od dnia następującego po dniu losowania i okazać dowód osobisty. Wygrana wypłacona zostanie na Twój rachunek bankowy.
Adresy Oddziałów Totalizatora Sportowego znajdziesz tu.
FAQ
 1. Gdzie mogę zagrać w Keno? W Keno zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie gry.lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.
 2. Jak grać w Keno w punktach sprzedaży? Typujesz od 1 do 10 liczb w zakładzie za pomocą blankietu lub na chybił trafił. Możesz zwiększyć stawkę, by wygrać więcej. Określasz także liczbę losowań, w których chcesz wziąć udział.
 3. Jak grać w Keno przez Internet? Zarejestruj się na stronie gry.lotto.pl, aby utworzyć konto gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz od 1 do 10 liczb w zakładzie. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Zwiększ stawkę, by wygrać więcej. Więcej informacji znajdziesz tu.
 4. Kiedy mogę zagrać? W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem krótkich przerw technicznych i serwisowych.
 5. W jakich godzinach odbywają się losowania? Losowania Keno odbywają się co 4 minuty, codziennie, w godzinach 6:34 – 23:54. Każdego dnia odbywa się aż 261 losowań Keno.
 6. Ile można wygrać w Keno? Najwyższa wygrana w Keno przy pojedynczej stawce to 200 000 zł, jednak zwiększając stawkę możesz wygrać nawet 2 000 000 zł.
 7. Jak zwiększyć wygraną w Keno? W Keno to Ty decydujesz, o jakie wygrane chcesz zagrać. Wygrane zależą od tego, ile liczb typujesz. By je zwiększyć, zagraj z wyższą stawką. Wyższa stawka to tyle samo razy wyższe wygrane.
 8. Ile kosztuje Keno? Pojedynczy zakład Keno kosztuje 2,00 zł. Opłata za zakład składa się ze stawki za zakład w wysokości 1,60 zł oraz dopłaty w wysokości 25% stawki - 0,40 zł. Dopłata w całości przeznaczana jest na fundusze celowe przeznaczone m.in. na wspieranie sportu, kultury oraz ochrony zdrowia.
 9. Czy mogę zagrać na więcej niż jedno losowanie? W Keno możesz zagrać na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 lub nawet 50 kolejnych.
 10. Jakie są szanse na wygraną w Keno? Szansa na wygraną w Keno zależy od tego, ile liczb wybierasz. Średnio, szansa na jakąkolwiek wygraną wynosi 1 : 4,36, natomiast szansa na główną wygraną za trafienie 10 z 10 liczb - 1: 2 147 181. Szczegółowe prawdopodobieństwa znajdziesz tu.
 11. Gdzie można oglądać losowania Keno? Losowania Keno można oglądać na żywo na monitorach w większości punktów LOTTO. Wizualizacje zakończonych już losowań obejrzysz także tu.
 12. Gdzie można sprawdzić wyniki losowania Keno? Wyniki możesz sprawdzić w punktach LOTTO, na stronie internetowej lub zaprenumerować newsletter z wynikami losowań. Jeśli często wybierasz te same liczby lub grasz na wiele losowań, polecamy skorzystanie z wyszukiwarki, za pomocą której dowiesz się, ile z Twoich liczb padło w wybranym losowaniu.
 13. Skąd wiem, na które losowanie gram? Na każdym kuponie Keno znajduje się informacja o godzinie i dacie zawarcia zakładu oraz o numerach losowań, na które zakład został zawarty. Te same informacje znajdziesz na podsumowaniu zawarcia zakładu i w historii gier na Twoim koncie gracza, jeśli grasz przez internet.
 14. Jak wygląda losowanie Keno? Losowanie Keno odbywa się elektronicznie. Losowanych jest 20 liczb z puli 70. Zgodnie z Regulaminem Komisji Kontroli Gier i Zakładów, każdego dnia po zakończeniu sprzedaży Keno, komputery losujące wyniki podlegają ścisłej kontroli. Komisja sprawdza zabezpieczenia na urządzeniu generującym wylosowane liczb, a następnie podpisuje dokument potwierdzający brak nieprawidłowości i nienaruszalność plomb.
 15. Czy w Keno są kumulacje? W Keno nie ma kumulacji. Wygrane mają stałą wysokość określoną w tabeli i zależą od tego, ile liczb typujesz, ile liczb trafiasz i z jaką grasz stawką.
 16. Co to jest blankiet? Blankiet to druk, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby, stawkę oraz liczbę losowań. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane w Keno. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.
 17. Czy jeśli często wybieram te same liczby, to za każdym razem trzeba wypełniać blankiet? Jeśli chcesz zagrać na te same liczby, stawkę i liczbę losowań, wystarczy podać sprzedawcy stary kupon i poprosić o ponowną grę. Możliwość ta dostępna jest dla kuponów nie starszych niż 90 dni. Grając przez Internet, możesz zapisać kupon z ulubionymi liczbami na koncie gracza i wykorzystać go w każdej chwili.
 18. Co to jest kupon? Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz termin losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.
 19. Czy od wygranych w Keno pobierany jest podatek, w jakiej wysokości i czy odprowadza go Totalizator Sportowy, czy wygrywający? Tak. Od wygranych wyższych niż 2280 zł pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty. Jest on potrącany automatycznie przy wypłacie wygranej.
Regulamin


Dołącz do nas na