Jak grać w Lotto?

Spełnij swoje marzenia, grając o ogromne pieniądze. Dzięki Lotto, średnio co tydzień ktoś zostaje milionerem. To najpopularniejsza gra losowa w Polsce.

Jak grać w Lotto?

Poproś sprzedawcę o Lotto

Pojedynczy zakład kosztuje tylko 3 zł, a grasz o naprawdę wielkie pieniądze – pula na „szóstki” to minimum 2 000 000 zł. Dopłacając złotówkę do zakładu Lotto, zagrasz o milion w Lotto Plus.

Wybierz 6 z 49 liczb

Wybrane liczby skreśl samodzielnie na blankiecie lub zagraj
na chybił trafił.

Zdecyduj, czy grasz z Plusem

Aby zwiększyć szanse na wielką wygraną, zagraj w Lotto z Plusem. Zgłoś to sprzedawcy lub zaznacz pole na blankiecie. Liczby z Twojego zakładu Lotto wezmą udział w dodatkowym losowaniu miliona złotych. Dodatkowa szansa do zakładu kosztuje tylko złotówkę!

Aktywuj Super Szansę na 2 miliony

Kupując Lotto, poproś o Super Szansę. Jeżeli grasz blankietem, zaznacz odpowiednie pole. Super Szansa to siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999. Aktywacja Super Szansy to 2 zł. Więcej informacji o Super Szansie znajdziesz tu.

Graj na wiele losowań

Możesz zagrać na 10 kolejnych losowań.

Zachowaj kupon

Kupon z Twoimi zakładami jest jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej. Pamiętaj, aby go zachować.

Sprawdź swoją wygraną

Po losowaniu sprawdź, ile liczb udało Ci się trafić i jak wysoka jest Twoja wygrana! Wyniki sprawdzisz na www.lotto.pl, w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO.

Zagraj ponownie

Daj swoim liczbom kolejną szansę! Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny jak poprzedni: z tą samą grą, liczbą i rodzajem zakładów, zestawem numerów oraz liczbą losowań. Opcja "Zagraj ponownie" działa dla kuponów nie starszych niż 90 dni.
Ile można wygrać?
W Lotto zawsze grasz o miliony. Główna wygrana może na zawsze odmienić Twoje życie. Zostań Lottomilionerem i zrealizuj swoje największe marzenia!
W Lotto pula na „szóstki” jest gwarantowana i wynosi minimum 2 000 000 zł.
Lotto to gra kumulacyjna. Jeżeli w losowaniu nie padnie wygrana I stopnia, pula na tę wygraną przechodzi na kolejne losowanie. Im więcej osób zagra, tym większa będzie pula na wygrane. Po losowaniu pieniądze z puli przeznaczonej na wygrane dzielimy między zwycięzców, którzy trafnie wytypowali wylosowane liczby. Wyjątkiem jest „trójka”, za którą zawsze płacimy 24 zł.
Jeżeli tylko jedna osoba trafi „szóstkę”, wygra od dwóch do kilkudziesięciu milionów złotych. Jeśli trafionych „szóstek” jest więcej, wygrana dzielona jest pomiędzy zwycięzców. Wygrana za „piątkę” jest warta około 5300 zł. Za trafioną „czwórkę” można otrzymać około 170 zł.
Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się co najmniej 51% stawek wpłaconych za udział w grze. W Lotto na „szóstki” przeznaczamy 44% puli na wygrane. Jeżeli nikt nie trafi „szóstki”, występuje kumulacja, czyli pula na główne wygrane przechodzi na następne losowanie. Na wygrane za trafienie „piątki” przeznaczamy 8% puli, pozostałą kwotę dzielimy między osoby, które trafiły „czwórki” i „trójki”.
Dokładną wysokość swojej wygranej za „szóstkę”, „piątkę” oraz „czwórkę” sprawdzisz po losowaniu na www.lotto.pl lub w punkcie sprzedaży LOTTO.
W Lotto Plus wszystkie wygrane mają gwarantowaną wysokość. Główna wygrana za trafienie 6 z 49 liczb to 1 000 000 zł. „Piątka” to 3500 zł, „czwórka” – 100 zł, a „trójka” – 10 zł.
Prawdopodobieństwo wygranej w Lotto w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
Kiedy odbywają się losowania?
Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 21:40 i są transmitowane na antenie TVP Info i na stronie www.lotto.pl. Pobierz kalendarz losowań
Zagraj systemem
Aby zwiększyć szansę na wygraną w Lotto lub w Lotto Plus, zagraj systemem. W grze systemowej typujesz więcej liczb – od 7 do 12 spośród 49, a tym samym obstawiasz wszystkie możliwe sześcioliczbowe kombinacje, jakie można z nich utworzyć. Na przykład, grając systemem „8”, typujesz 8 z 49 liczb, które tworzą 28 zakładów prostych (sześcioliczbowych). Gdy trafisz „szóstkę”, jednocześnie wygrywasz 12 „piątek” oraz 15 „czwórek”. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.
Jak odebrać wygraną?
Wygrane poniżej 2280 zł odbierzesz w punktach LOTTO. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbierzesz wygrane każdej wysokości. Wygraną odbierzesz za okazaniem kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Adresy Oddziałów Totalizatora Sportowego znajdziesz tu.
FAQ
 1. Jak grać w Lotto? Wybierasz 6 spośród 49 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, lub zagrać na chybił trafił.
 2. Kiedy mogę zagrać? Codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W dniach, w których odbywają się losowania Lotto, w godzinach od 21.30 do 21.50 następuje przerwa w sprzedaży zakładów tej gry
 3. Co to znaczy, że pula na wygrane w Lotto jest gwarantowana? Oznacza to, że w każdym losowaniu Lotto pula na „szóstki” nie będzie mniejsza niż 2 000 000 zł, niezależnie od liczby zawartych przez grających zakładów.
 4. Czy w Lotto można grać na więcej niż jedno losowanie? Tak. W Lotto można zagrać nawet na 10 kolejnych losowań.
 5. Czy w Lotto i w Lotto Plus można grać systemem? Tak. W zakładach systemowych typuje się od 7 do 12 spośród 49 liczb, zwiększając tym samym szanse na wygraną. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.
 6. Ile można wygrać? Jeżeli tylko jedna osoba trafi „szóstkę” wygra od dwóch do kilkudziesięciu milionów złotych. Wygrana za „piątkę” będzie warta około 5300 zł. Za trafioną „czwórkę” będzie można otrzymać około 170 zł. Wygrana za „trójkę” ma gwarantowaną wysokość i wynosi 24 zł.
 7. Czy grając w Lotto mogę zagrać w Super Szansę? Tak. Numer Super Szansy obecny na każdym kuponie Lotto możesz aktywować zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie lub informując sprzedawcę. Więcej informacji o Super Szansie znajdziesz tu.
 8. Czy grając w Lotto z Plusem mogę zagrać w Super Szansę? Tak. Zarówno grając w Lotto bez Plusa jak i w Lotto z Plusem możesz zagrać w Super Szansę.
 9. Ile kosztuje zakład? Pojedynczy zakład Lotto kosztuje 3 zł. Zakład Lotto z Plusem kosztuje 4 zł.
 10. Kiedy odbywają się losowania Lotto i Lotto Plus? Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty.
 11. Co to jest blankiet? Na blankiecie dostępnym w punktach sprzedaży skreślasz wybrane przez siebie liczby. Na jednym blankiecie możesz wypełnić maksymalnie 8 pól gry, na których zaznaczasz swoje zestawy liczb. Zaznaczasz również, w ilu losowaniach chcesz brać udział oraz czy grasz systemem. Blankiet oddajesz sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze.
 12. Co to jest kupon Lotto? Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz data i numer losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej.
 13. Co to jest Lotto Plus? Lotto Plus to dodatkowa szansa na wielką wygraną. Wystarczy dopłacić złotówkę do zakładu Lotto, by liczby z tego zakładu wzięły udział w dodatkowym losowaniu. Tuż po losowaniu Lotto odbywa się losowanie Lotto Plus – 6 z 49 liczb. W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywasz milion złotych!
 14. Jak zagrać w Lotto z Plusem? Grając w Lotto na chybił trafił, należy poprosić sprzedawcę o grę z Plusem. Grając za pomocą blankietu, należy zakreślić pole „TAK” przy znaku Plus. Gra z Plusem kosztuje dodatkową złotówkę do zakładu Lotto.
 15. Ile można wygrać w Lotto Plus? W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywa się gwarantowany milion złotych. „Piątka” to 3500 złotych, „czwórka” – 100 złotych, a „trójka” – 10 złotych.
 16. Czy w Lotto Plus są kumulacje? Wygrane w Lotto Plus są stałe i mają gwarantowaną wysokość. W Lotto Plus nie występują kumulacje.
 17. Kiedy odbywa się losowanie Lotto Plus? Losowanie Lotto Plus odbywa się bezpośrednio po losowaniu Lotto w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losuje się 6 z 49 liczb.
 18. Czy mogę zagrać w Lotto Plus bez gry w Lotto? Lotto Plus to dodatek do Lotto, można zatem zagrać z Plusem wyłącznie grając w Lotto.
 19. Czy w Lotto Plus mogę obstawić inne liczby niż w zakładzie Lotto? W zakładzie Lotto Plus znajdują się takie same liczby, jak w zakładzie Lotto, do którego dokupiona została opcja Plus. Plus jest dodatkową szansą dla liczb z zakładu Lotto.
 20. Czy w jednym losowaniu można wygrać i w Lotto i w Lotto Plus? Tak. Jeżeli w losowaniu Lotto i w losowaniu Lotto Plus część liczb się powtórzy, taka sytuacja jest możliwa. Na przykład, jeżeli obstawimy liczby 1, 2, 3, 4, 5, 6 i takie padną w losowaniu Lotto, zaś w losowaniu Lotto Plus padną liczby 4, 5, 6, 47, 48, 49, trafiamy „szóstkę” w Lotto i „trójkę” w Lotto Plus. Zostaną nam wypłacone obie wygrane.
 21. Czy mogę zagrać w Lotto Plus na części z zawieranych przeze mnie zakładów? Plus dotyczy wszystkich zakładów na kuponie. Grając na chybił trafił należy poinformować sprzedawcę, ile zakładów z Plusem chcemy zawrzeć, a ile bez Plusa. Otrzymamy wtedy jeden kupon z określoną liczbą zakładów z Plusem, drugi z zakładami bez Plusa. W przypadku gry za pomocą blankietu, jeżeli zawieramy na jednym blankiecie 8 zakładów Lotto i zaznaczymy na blankiecie opcję Plus, wszystkie 8 zakładów będzie z Plusem. Koszt takiego kuponu wyniesie 24 złote za Lotto (8 x 3 zł) oraz 8 złotych za Lotto Plus (8 x 1 zł), łącznie 32 złote. Oczywiście możemy podzielić nasze zakłady wypełniając dwa blankiety, np. z czterema zakładami z Plusem na jednym blankiecie i czterema zakładami bez Plusa na drugim.
 22. Czy w losowaniu Lotto Plus mogą paść liczby z losowania Lotto? Tak. Kule Lotto i Lotto Plus znajdują się w osobnych bębnach maszyny losującej. Wynik losowania jednej gry nie ma wpływu na wynik losowania drugiej.
 23. Kiedy odbyło się pierwsze losowanie Lotto Plus? Pierwsze losowanie Lotto Plus odbyło się 15 września 2012 r. Padły liczby: 4, 5, 37, 39, 43, 49.
 24. Czy w Lotto można grać przez internet lub telefony komórkowe? Totalizator Sportowy prowadzi sprzedaż swoich produktów wyłącznie w naziemnej sieci kolektur oznaczonych logo LOTTO.
Regulamin

Infolinia 801 450 450

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Zakłady tylko w punktach LOTTO

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO. Nie współpracujemy w tym zakresie z żadną z firm oferujących gry i loterie w internecie lub przez SMS.


Dołącz do nas na